نرخ تبدیل سایت چیست

در حال حاضر شمایی که مخاطب ما در این مقاله تحت عنوان (نرخ تبدیل سایت چیست) می‌باشید، به طور حتم به دنبال درک این مسئله هستید که اصطلاح قیمت تبدیل سایت چه می‌تواند باشد. در همین ابتدا بایستی گفت اگر در پی دست و پا کردن یک کسب و کار آنلاین هستید، در نتیجه می‌بایست سایتی داشته باشید. سایت شما حکم ویترین مغازه‌ای را دارد که قرار است برایتان مشتری جذب ‌کند. البته بایستی به شما تبریک گفت، چون شمایی که به دنبال راه اندازی سایت هستید به این نکته مهم پی بردید که در عصری که زندگی ‌می‌کنیم دیگر روش های سنتی کسب و کار به تنهایی پاسخگو نیستند و بایستی با زمانه خود پیش رفت و به فکر راههای جدید و مشتری پسند بود. حال در ادامه مطلب، مفهوم قیمت تبدیل سایت را بیشتر برایتان باز می‌کنیم.

بهینه سازی نرخ تبدیل سایت چیست؟

به راستی بهینه سازی نرخ تبدیل سایت چیست؟ شمایی که سایتی را راه اندازی کردید، در مقابل سایت هم نیاز به بازدیدکنندگانی دارید. بنابراین، بر حسب محتوای سایت تان در آینده نزدیک قرار است این مخاطبین، مشتریان شما شوند. تا  همین جا همه چیز درست است، فقط موضوع این است که به چه طریقی این بازدیدکننده سایت را به مشتری تبدیل کنید تا از شما خرید کنند یا اینکه از انواع خدمات تان بهره مند شوند. الان بهتر می‌توانید به موضوع مقاله پی ببرید. جریانی که در این فرآیند سبب می‌شود یک بازدیدکننده به مشتری تبدیل شود” ارزش تبدیل سایت” گفته می‌شود.

حال که متوجه شدید موضوع از چه قرار است، شاید در ادامه علاقمند باشید بدانید که چگونه می‌توانید قیمت تبدیل تارنمای تان را افزایش دهید؟ پس به عنوان یک جوینده، باقی مطلب را بخوانید تا در نهایت یابنده جواب سوال، یعنی بالا بردن میزان تبدیل تارنما(سایت) خود باشید. برای اینکه بتوانید ارزش تبدیل سایت که در  انگلیسی به آن  Conversion Rate گفته می‌شود را بهتر درک کنید می‌توان از یک مثال عینی استفاده کرد.

به عنوان نمونه اگر در همین سایت یا هر سایتی که مد نظر شماست یک بخشی باشد که تنها با یک دکمه و کلیک بر آن، صفحه‌ای باز می‌شود که خدماتی به شما ارائه می‌دهد. این خدمت یا محصول هر چیزی می‌تواند باشد. لذا، شما بر حسب نیازتان کلیک کردید تا آن محصول را تهیه کنید. یعنی شما یکی از چندین قدم برای بهبود نرخ تبدیل سایت را برداشتید و به گفته‌ای اولین چراغ سبز برای سایت مذکور در این مسیر روشن شده است.

هدف بهینه سازی نرخ تبدیل سایت

بهتر است بدانید یک اسم دیگر بهینه سازی نرخ تبدیل سایت می‌باشد که در زبان انگلیسی به آن Conversion rate optimization گفته می‌شود و  نام اختصاری آن CRO است. به طور حتم شمایی که صاحب سایتی هستید و از طرفی، دغدغه کسب درآمد از آن را دارید، این اسم اختصاری را به دفعات شنیده باشید.

حال متوجه می‌شوید که چرا همه نوع تلاشی از طراحی متنوع گرافیکی سایت گرفته تا محتوای متنی و … انجام می‌شود تا میزان ارزش تبدیل سایت تان سیر صعودی پیدا کند. بله دقیقا‍ً همه این کارها انجام می‌شود تا تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش پیدا کند و در نهایت مشتریان شما شوند. بالاخره این هدف نهایی هر کسب و کاری است که اقدام به راه اندازی سایت کردند. پس به کمک افزایش نرخ تبدیل سایت می‌توانید به هدف خود که افزایش بازدیدکنندگان تان می‌باشد دست یابید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *