در این مقاله تحت عنوان بیان چند نکته امنیتی  sql server در کنار شما مخاطبین عزیز قرار است مطالبی را عنوان کنیم. این سرور که یکی از خدمات مایکروسافت می‌باشد، به عبارتی بخشی از سیستم بانک اطلاعاتی است. چنانچه تصمیم دارید در مورد این سرور نکات بیشتری بدانید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید. با دانستن این نکات می‌توانید موضوع امنیت سیستم تان را به کمک سروری چونsql server افزایش دهید.

چند نکته امنیتی  sql server

همینطور می‌توانید در ادامه مطالعه مقاله چند نکته امنیتی  sql server، پاسخی مناسب برای سوالات ذیل داشته باشید.

 

·MSSQL یعنی چه؟

 

·کار sql server چیست؟

 

مفهوم Sql serverچیست؟

 

قبل اینکه به این مسئله یعنی بیان چند نکتهامنیتیsql server بپردازیم، تصمیم گرفتیم برای لحظاتی کوتاه در مورد چیستی MSSQL با شما همراه شویم. بایستی بدانید اولین کدنویسی این برنامه توسط شرکتی با نام Sybase SQL Serverd انجام شد که بعد مدتی شرکت مایکروسافت با خریداری امتیاز آن، صاحب تمام و کمال این برنامه پرکاربرد در دنیای فناوری اطلاعات شد.

چند نکته امنیتی  sql server

در واقع هدف اصلی اس کیو ال سرور در وهله اول به عنوان بانک اطلاعاتی، ذخیره کردن داده ها می‌باشد. از طرفی، بایستی این بانک اطلاعاتی به نوعی مدیریت شود. پس MSSQL در کنار ذخیره و سیو اطلاعات، آنها را مدیریت هم می‌کند. بهتر است بدانید، SQL مخفف عبارت Structured Query Language یعنی زبان ساختارمندی کوئری ها می‌باشد. به همین خاطر است کهاز نظر کارکردی sql serverرا به دو بخش یعنی ذخیره و مدیریت اطلاعات تقسیم می‌کنند.

این روزها سرور MSSQL در بازار تجارت و دنیای کسب و کار نقش قابل توجهی را برای خود ایفا می‌کند. همانطور که شاید اطلاع داشته باشید، این برنامه که توسط شرکت مایکروسافت ارتقاء یافته است. هر بار بلافاصله بعد از بروز رسانی نسخه جدید به بازار جهانی وارد می‌شود تا نیاز کاربران خود را در خصوص امنیت سیستم هایشان برطرف نماید.

مهمترین نکات امنیتی در مورد sql server

در این قسمت در نظر داریم در خصوص نکته‌های امنیتی sql server برای شما در ادامه توضیحات، مطالبی را ارائه دهیم.

-چنانچه قرار است اطلاعات زیادی را در سیستم کاری خود تحت عنوان آبجکت object مدیریت کنید. می‌توانید از سرور اس کیو ال استفاده کنید. در این حالت در این سرور بهره گیری از اسکیما می‌تواند راهگشا باشد.

-کرک کردن رمز عبور می‌تواند سیستم شما را از هر نوع هک کردن اطلاعات توسط هکرها ایمن سازد.

– شناسایی سرورهای آسیب دیده می‌تواند یک نکته امنیتی برای بالا بردن سیستم شما در آینده نزدیک توسط اس کیو ال باشد.

-اگر به عنوان مدیر سیستم می‌خواهید تا حد امکان دسترسی به sql server محدود کنید، می‌توانید به راحتی این مسئله را اجرایی کنید. به شرطی که در این موضوع خیلی زیاده روی نکنید. چون بعد از مدتی ممکن است دسترسی به سرور اس کیو ال برایتان امکان پذیر نباشد.

– در دنیای فناوری اطلاعات، هکرهایی که برای سرور sql server ایجاد شده، با کلی حیله و ترفند به دنیال دستیابی یه بانک اطلاعات سیستم شما می‌باشند. در اولین زمان شما بایستی اطلاعات تان را در این باره افزایش دهید تا در برابر این اقدامات از سوی هکرها بهترین عملکرد را داشته باشید.

 

چند نکته امنیتی  sql server

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *