نرم افزار ادیت عکس

این روزها شما هم شاهد هستید، که سبک زندگی ها دارد به سمتی پیش می‌رود که ادامه حیات بدون تکنولوژی امکانپذیر نیست. هر روز که چشم باز می‌کنیم در رسانه ها با معرفی تعداد بیشماری نرم افزار جدید روبرو هستیم. نرم افزارهای گوناگونی که هر کدام برای پیشبرد هدفی توسط طراحان و متخصصین برنامه ریزی و در نهایت طراحی می‌شوند.

در کنار این پیشرفت تکنولوژی، شما هم موافقید که امروزه در همه بخش های زندگی ما عکسها جایگاه خاصی برای خود دست و پا کرده و در پس آنها هم حتی شغل های جدیدی روی کار آمدند. انواع نرم افزارهای ادیت عکس، برنامه‌هایی می‌باشند که  بر حسب نیاز می‌تواند برای همه کاربردی باشد و مختص یک گروه و افراد خاصی نیست. از کسی که هیچ اطلاعات خاصی از عکس و عکاسی ندارد تا کسی که رشته تحصیلی و بخش زیادی از حرفه‌اش کار با نرم افزارهای ویرایش عکس می‌باشد می‌تواند از انواع برنامه ادیت تصویر استفاده بهینه نماید.

بهترین نرم افزار ادیت عکس

هر جا که صحبت از نرم افراز ادیت عکس می‌شود. برخی اپلیکیشن ها و برنامه هستند که کاربرد بیشتری در میان مردم دارد. از اینرو، افراد بیشتر از برنامه دیگر آن را به دوستان و آشنایان خود توصیه می‌کنند.

در این بخش از سایت آفتاب مارکتینگ تصمیم داریم چند نمونه از برنامه ادیت تصویر را به شما معرفی کنیم.

برنامه فتوشاپ (Adobe Photoshop)

امکان ندارد صحبت از نرم افزار ادیت عکس شود و حرفی از برنامه‌هایی همچون فتوشاپ که شرکت ادوب تولید کننده آن است صحبت نشود. برای شروع کار شما بایستی آن را از مراکز معتبر خرید کنید و سپس برای نصب آن بر روی سیستم اقدام کنید. البته برای کار با نرم افزار فتوشاپ می‌بایستی تا حدودی آشنایی اولیه از ابزارها و فرمان های پرکاربرد داشته باشید تا به تدریج در این برنامه تسلط پیدا کرده و به سمت حتی حرفه‌ای شدن پیش بروید. برای شروع می‌توانید از ویدئوهای آموزشی که در سایت های مختلف ارائه می‌شود استفاده کنید.

نرم افزار ایلستریتور

این نرم افزار هم یکی دیگر از نرم افزار ادیت عکس می‌باشد که به مانند برنامه فتوشاپ شرکت تولید کننده آن هم شرکت قدرتمندی چون ادوب می‌باشد. در این نرم افزار شما با تصاویر وکتور سروکار دارید. در حالی که در نر افزار ادوب فتوشاپ شما با بیشمار پیکسل روبرو هستید. اگر هر دو برنامه را در سیستم خود نصب کنید در ابتدای کار متوجه می‌شوید که البته با کمی تغییر، محیط کار هر دو تا حدودی این برنامه های ویرایش عکس شبیه هم می‌باشند.

حال در نظر داریم در ادامه  چند برنامه کاربردی ویرایش تصویر که به صورت آنلاین ارائه می‌شود برایتان معرف کنیم.

نرم افزار پیکسلر

شاید برخی از شما مخاطبین عزیز نرم افزار ادیت عکس با نام پیکسلر Pixlr به صورت آنلاین برای ویرایش تصویر مورد نظر خود استفاده کرده باشید. اگر وارد محیط کاری پیکسلر شوید می‌توانید عکس خود را برای ویرایش تصویر انتخاب کنید. در صورتی که یک مدت با آن کار کنید متوجه می‌شوید روال کاری این اپلیکیشن هم تا حدودی  مانند برنامه فتوشاپ می‌باشد.

نرم افزار پیک مانکی

نرم افزار ادیت عکسی همچون پیک مانکی PicMonkey یک اپلیکیشن ادیت عکس است که به صورت آنلاین انجام می‌شود. به نوعی یک روتوش ‌ساده‌ای مثل برداشتن چین و چروک، گذاشتن ابرو، سیبیل و… را می‌توانید روی تصویر انتخابی خود انجام دهید. در کنار این سرگرمی ها شما می‌توانید از یک سری برچسب ها هم برای  تصاویر خود استفاده کنید. چیزی که مهم است آن است این برنامه در اینترنت به صورت رایگان برای مخاطبین عرضه می‌شود.

تا حال نرم افزارهایی که معرفی کردیم تا حدودی بیشتر برای حرفه‌ای ها بود. منتها نگران نباشید برای شمایی که سطح متوسط به پایین هم دارید، می‌توانیم نمونه هایی ارائه دهیم از جمله:

نرم افزار اسپلش شاپ

نرم افزار ادیت عکس با نام اسپلش شاپ(Splashup) یک برنامه ویرایشی می‌باشد که می‌توانید کارهای ویرایشی چون برش دادن، حذف لکه و چین – چروک و سایر معایب عکس را برطرف کنید. با توجه به این امکانات ساده شما دیگر نمی‌توانید تنظیماتی همچون نور تابیده بر عکس و باقی ویرایشها و تغییرات را انجام دهید، چرا که شما  نیاز به فرمان ها و ابزارهای بیشتری دارید. چنانچه می‌خواهید ویرایش حرفه‌ای و دقیق تر انجام شود، بایستی به سراغ برنامه‌های حرفه‌ای تر ادیت عکس بروید که چند مورد آن را در مطالب فوق اشاره کردیم.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *