معامله ارز دیجیتال

معامله ارز دیجیتال، افرادی که در بازارهای ارز دیجیتال معامله می‌کنند معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند. تریدرها و سرمایه گذاران. سرمایه گذارن چشم‌انداز طولانی مدت را در نظر می‌گیرند اما تریدرها معمولاً به بازه های زمانی کوتاه علاقه مندند تا از روند‌ها کوتاه مدت کسب سود کنند. تریدرها خرید و فروش بیشتری در بازه زمانی یکسان نسبت به سرمایه گذاران انجام می‌دهند.

ترید ارز دیجیتال

ترید کردن به معنای مبادله بر اساس مطالعه در این بازار است.تریدرها بر اساس اخبار و رویدادهای مختلف و استراتژی هایی که به کار می‌گیرند مبادلات خود را جهت کسب سود انجام می‌دهند.

ترید (Trade) یا معامله ارز دیجیتال چیست؟

خرید و فروش ارز های دیجیتال روش های متفاوتی دارد. عنصر اصلی که باید در همه‌ی این روش ها مدنظر قرار بگیرد صبر است. همچنین هر کدام از سبک های مختلف باید برای مدت زمان قابل قبولی آزمایش شود تا مفید بودن یا نبودن آن بر معامله‌گر مشخص گردد. اما با این حال همیشه بازار بر اساس تحلیل شما پیش نمی‌رود. کلید پیروزی در ترید کردن تعداد بردهای بالا نسبت به شکست‌ های آن است.

در ادامه انواع خرید و فروش ها را بیان خواهیم کرد:

خرید و فروش فوری یا اسکالپینگ (Scalping)

خرید و فروش فوری همانطور که از اسم آن پیداست در بازه های زمانی کوتاهی انجام شده و منجر به سود می‌شود هر چند ناچیز باشد.این نوع از تریدینگ می‌تواند در عرض چند دقیقه تا چند ساعت انجام شود.برای مثال شما در معامله ارز دیجیتال آن را در قیمتی خریداری می‌کند، پس از ۵ دقیقه قیمت دو دلار افزایش می‌یابد و شما آن را می فروشید.در چنین مواردی باید حد ضرر خود را نسبت به قیمتی که خریداری کرده‌اید، بسیار نزدیک نگه‌ دارید تا از ضررهای هنگفت احتمالی در امان باشید.

خرید و فروش روزانه (Day Trading)

این مبادله نیز همانند مبادله‌ی فوری است با این تفاوت که بازه‌ی زمانی به یک روز افزایش می‌یابد. در این معاملات نیز از حدضرر استفاده می‌کنید و معمولاً سودی که به دنبالش هستید، کمی بیشتر از معاملات اسکالپینگ است.

خرید و فروش نوسانی یا سووینگ (Swing Trading)

این نوع مبادله نیازمند بازه‌ی زمانی طولانی تری است به این صورت که بر اساس تحلیل های خود ارزی را در کف قیمت خریداری کرده سپس در بازه‌ی صعودی ارز و نزدیک شدن به سقف قیمت آن را به صورت یکجا یا پله‌ای می فروشید.

موقعیت‌گیری (Position Trading)

این نوع خرید و فروش دیدگاه کلی ‌تری نسبت به خرید و فروش نوسانی بوده و در واقع نسخه‌ای از ترید کردن در سرمایه‌گذاری است. در این سبک معامله‌گری موقعیت خرید یا فروشی می‌گیرید و سپس تا هفته‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌ها در آن باقی می‌مانید.

این روش تقریبا مشابه سرمایه گذاری است. هدف نهایی در این نوع مبادله رسیدن به سود قابل توجهی در بلندمدت است.

سرمایه گذاری و تریدینگ دو روش مجزا هستند.تردینگ به معنای موقعیت گیری برای خرید و فروش و کسب سود از آن در بازه های کوتاه مدت و میان مدت است ولی سرمایه گذاری در واقع به معنای داشتن مالکیت بر روی یک دارایی است و نیازمند بازه های طولانی مدت و حتی مادام العمر می‌باشد.

سرمایه گذاران معمولا از مفهوم حد ضرر استفاده نمی‌کنند و با برخی دلایل سرمایه‌گذاری خود را در ابتدا شکل می‌دهند و تا زمانی که این دلایل صادق است، به سرمایه‌گذاری خود اعتماد می‌‌کنند.آن‌ ها به نمودارها نگاه نمی‌کنند، مگر زمانی که بخواهند موقعیت سرمایه گذاری خود را افزایش یا آن را تغییر دهند.

معمولا سرمایه گذاران قبل از سرمایه گذاری و معامله ارز دیجیتال تاریخچه و مشخصه‌های بنیادین یا فاندامنتال یک پروژه را مورد بررسی  و مطالعه قرار می‌دهند. این افراد که قصد سرمایه‌گذاری چند ساله یا مادام العمر را در بازار دارند، باید موارد امنیتی را رعایت کنند و کیف پول مناسبی انتخاب کنند (صرافی‌ها یا کیف پول‌ های گرم به هیچ وجه انتخاب خوبی برای نگهداری ارزهای دیجیتال برای چندین سال نیستند) و پس از بررسی جوانب مختلف ارزهای دیجیتالی که قصد خریدشان را دارند، آن‌ها را به کیف پول منتقل کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *