مشکلات خرید طلا و جواهر

می توان گفت خرید طلا و جواهر مانند هر کالای لاکچری دیگری جذاب است، اما باید پذیرفت که برای داشتن آن ها، مشکلاتی وجود دارد که می توان با قدری دقت در خرید و مراجعه به فروشگاه های معتبر، احتمال ضرر را به حداقل برسانیم. در این مقاله مشکلات خرید طلا و جواهر را بررسی خواهیم کرد. مشتریان به هنگام خرید طلا و جواهر، اغلب با مسائلی از این دست رو به رو هستند:

  • نبود ترازو های دقیق

تعیین وزن در خرید و فروش طلا و جواهر، مهم بوده و مشخص کننده بهای آن ها می باشد. پس با نبود ترازوی دقیق، علاوه بر اینکه مقدار وزن طلای خریده یا فروخته شده دقیق نیست، قانون رعایت حق و حقوق مشتریان نیز پایمال می شود.

  • دقیق نبودن عیار طلا در ویترین مغازه ها

با وجود اینکه هر دو ماه یکبار، طلا ها به فروشگاه های طلا و جواهر فروشی توسط بازرسان اتحادیه مورد ارزیابی قرار می گیرند، ما باز هم شاهد جنس های خریداری شده ای هستیم که عیار آن ها متفاوت با مقداری است که باید باشد.که البته در این موارد اتحادیه طلا و جواهر، تدابیر و راه حل هایی پیش پای مشتریان گذاشته است و بر این عقیده است که خریدار با کالای خریده شده و فاكتور خرید آن مراجعه و پس از تأیید مشکل در عیار طلا، فروشگاه مورد نظر را مجبور به پاسخ به مشتری می کند.

  • جواهر اصل یا تقلبی!

این امر از جمله مواردی است که از توانایی خریدار خارج است. از این رو، اتحادیه طلا و جواهر قبل از دادن جواز شروع کار، اتمام دوره های تشخیص و تمیز دادن اصل و تقلبی بودن جواهر را اجباری کرده است و پیشنهاد می کند که برای خرید سنگ ها و جواهر ها، به واحد هایی که زیر نظر سازمان اتحایه هستند، مراجعه شود تا در صورت تخلف، پیگیری قابل انجام باشد.

فروشگاه طلا و جواهر اونیکست، با رعایت قوانین احترام به مشتری و اصول مشتری مداری، دادن اطلاعات کافی و مشاوره تخصصی مشتریان و همراهی او تا پایان خرید و ارائه خدمات پس از فروش، راهی آسان و مطمئن را برای شما عزیزان جهت لذت بردن از انواع زیورآلات گران بها فراهم کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *