مشتری وقتی وارد مغازه ای می شود، اولین نکته ای که مقابل چشمان او پر رنگ تر ازهمه جلوه می کند دکوراسیون و نمای خارجی و در ادامه طراحی داخلی آن مغازه می باشد، این امر در مشاغلی مثل فروشگاه طلا و جواهر فروشی که بیشتر مشتریان خانم ها هستند بسیار اهمیت دارد. طلا و جواهر به خودی خود، زیبا هستند اما این امر برای جلب توجه مشتری کافی نیست. در فروشگاه طلا و جواهر فروشی، طراحی ویترینی ساده و شیک با چیدمانی منظم از برند ها، می تواند زیبایی مجموعه های طلا و جواهر را دو چندان کند.

وقتی ویترین طراحی شد داستان ما تمام نمی شود. امنیت از جمله نکاتی است که هم در افزایش فاکتور زیبایی طلا و جواهر تاثیر دارد، هم باعث می شود که مشتریان با آرامش فکر و آزادی در انتخاب، خرید کنند.

یکی دیگر از عوامل مهم در درخشندگی و زیبایی بصری فروشگاه طلا و جواهر موثر است، استفاده از رنگ می باشد. انتخاب رنگی مناسب برای سقف و دیوار ها، جلوه و وضوح نمایش ویترین را پیش چشم مشتری افزایش می دهد. فروشگاه طلا و جواهر معروف دنیا نظیر بولگاری، برای هر قسمت از فروشگاه با توجه به فاکتور های روانشناسی رنگ، طراحی خاصی را در نظر می گیرند.به عنوان مثال: برای انتخاب و امتحان طلا یا جواهر، محیطی برای نشستن با دکوراسیون آبی ملایم، استفاده از محیط تست سفید رنگ برای جلوه بیشتر طلا و جواهر، چیدمان هر طرح و برند با رنگ خاص و نماد آن برند و ….در نظر گرفته می شود.

البته فاکتور های موثر دیگر هم وجود دارند مثل: وجود مشاوران متخصص جهت راهنمایی مشتریان در امر انتخاب، استفاده از بو های آرامش بخش و ضد استرس قهوه، عود و چوب های محلی، پخش موزیک ملایم و کلاسیک و …. که در امر خرید نقش غیر قابل انکاری دارند و مشتری را به سوی خرید نهایی سوق می دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *