خواص درمانی یاقوت

حتما شما هم شنیده‌اید که برخی از سنگ‌های قیمتی دارای خواص درمانی هستند و می‌توانند بر اساس نیرویی که از خود ساطع می‌کنند باعث درمان برخی حالت‌های روحی، روانی و معنوی شوند. جواهر یاقوت از جمله سنگ‌هاییست که خواص درمانی فراوانی را به نام خود ثبت کرده است که علاوه بر ارزشمندی و گرانبهایی دارای محبوبیت فراوانی نیز است.

ویژگی‌های فیزیکی یاقوت

این سنگ یکی از سخت‌ترین کانی‌های سنگ‌های آذرین بعد از الماس محسوب می‌شود و درجه‌ی سختی آن ۹ می‌باشد. دارای انواع مختلفی است که یاقوت الومین یکی از خالص‌ترین نوع این سنگ‌هاست که می‌تواند به مقدار ناچیزی با موادی از قبیل کروک و آهن آغشته شود. یاقوت سرخ یکی از انواع ارزشمند و گرانبهای یاقوت محسوب می‌شود که طرفداران فراوانی در صنعت جواهر سازی دارد.

یاقوت سرخ لقب سلطان را در بین جواهر سازان به خود اختصاص داده و دارای رنگ های قرمز، سرخابی و صورتی یافت می‌شود.

ویژگی‌های معنوی سنگ یاقوت

این سنگ از دیرباز در میان یونانیان شهرت فراوان داشته و نیروبخشی و رساندن صاحبش به توانگری و ثرتمندی از جمله نیروهایی است که این سنگ دارد. مردم معتقد بودند این سنگ می‌تواند علاوه بر بخشیدن سلامتی به صاحبش راه‌های موفقیت را نیز به او نشان دهد.

یکی دیگر از نماد این سنگ همراه داشتن شانس و قدرت برای صاحبش است. ايجاد خوشبختی، شادی، عشق ورزی، آرامش، شجاعت، محافظت در برابر امواج منفی، از بين برنده غم، ضد‌ پيری، پيوند زوجين و روشن بينی نیز از دیگر موارد ویژگی‌های مثبت این سنگ می‌باشد.

این سنگ جلال و شکوه را برای صاحبش به ارمغان می‌آورد و او را در میان مردم به عزت و شکوه می‌رساند. باعث رونق کسب‌و کار شده و او را به ثروت می‌رساند.

خواص درمانی سنگ یاقوت سرخ

  • تصفیه و تنظیم فشار خون از جمله مهم‌ترین خواص درمانی این سنگ است.
  • همراه داشتن این سنگ می‌تواند مانع لخته شدن خون در بدن شده و از عوارضی چون سکته‌ی قلبی پیشگیری کند. باعث بهبود بیماری‌های قلبی و سرطان نیز می‌شود.
  • با همراه داشتن این سنگ خود در مقابل ویروس های خطرناک و واگیر دار ایمن کرده‌اید.
  • گفته شده می‌تواند ناتوانی‌های جنسی و ناباروری را درمان کند و دردهای قاعدگی و زایمان را کاهش دهد.
  • تقويت قلب، گردش خون، مغز اعصاب، استخوان‌ها، عضلات، بينايی، بويايی، كليه‌ها، چشم‌ها، دستگاه گوارش نیز از اثرات مثبت این سنگ محسوب می‌شود.

در کنار یاقوت قرمز، یاقوت کبود قرار دارد که آن نیز ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. یاقوت کبود دارای رنگ‌های سرمه‌ای، سیاه و آبی وجود دارد که درجه‌ی شفافیت و تیرگی در آن‌ها متغییر است. نوع اصل آن دارای حباب هوا، ناخالصی و شکستگی‌های درونی است و عدم وجود آن، تشخیص مصنوعی بودن آن است.

خواص درمانی یاقوت کبود

گفته شده این نوع سنگ می‌تواند افسردگی، حساسیت‌های پوستی و جوش صورت، تیروئید، لکنت زبان، شوره سر، سرگیجه، خونریزی، بیماری‌های قلب و … را از بین ببرد و همچنین باعث تقویت قلب، گردش خون، مغز و اعصاب، استخوان‌ها، عضلات، بينايی، بويايی، كليه‌ها، چشم‌ها، دستگاه گوارش می‌شود که یا توجه به این ویژگی‌ها محبوبیت فراوانی بین طرفداران خود دارد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *