آموزش بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین۰

در صورتی که مدیریت سایت فعال و حساسی را بر عهده داشته باشید. متوجه شدید که توابع خطرناکPHP در دایرکت ادمین وجود دارد که بایستی بسته شوند.  به طور حتم الان می‌پرسید چگونه می‌توان این فانکشن ها را غیرفعال کرد. آفتاب هاست در این صفحه همراه شماست تا بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین را برایتان شرح دهد. در صورتیکه همچنان علاقمند به این موضوع هستید، بخش بعدی را مورد مطالعه قرار دهید.

آموزش بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین

نحوه دسترسی به فایل کانفیگ PHP

در این قسمت می‌خواهیم به شما بگوییم چگونه می‌توان به کانفیگ PHP دست پیدا کرد. در همین اول صحبتها یک راهنمایی بکنیم. در اینجا هم نیاز خواهیم داشت که وارد SSH شوید. کانفیگ PHP در فایل php.ini  قرار دارد. برای اینکه راحت تر بتوانید به این فایل دسترسی داشته باشید. وقتی وارد این بخش شدید. بایستی این کد را php -i | grep php.ini ثبت کنید. حتی شاید بخواهید قدری تغییرات در تنظیمات آن انجام دهید. با این دستور وارد عمل شوید .

nano /usr/local/php74/lib/php.ini

یک نکته را در همین لحظه یادآور شویم. در صورتی که مسیر فوق با مسیری که در سرور شما وجود دارد همخوانی نداشته باشد. بایستی مسیر سرور خود را به جای مسیری که ما در اینجا درج کردیم، در محل مورد نظر تایپ کنید. مورد بعدی اینکه چنانچه نرم افزار nano در سرور شما نصب نبود، می‌توانید به کمک این دستور آن را به راحتی در سرور خود نصب کنید.

yum install nano

تا همین جا که با ما پیش رفتید. اگر پنجره‌ای باز شد و سوالی مطرح شد. توصیه می‌کنیم با حرف y آن را پاسخ دهید. حالا برویم و فایل php.ini   را ویرایش کنیم. با این کار بهتر می‌توانیم توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین هاست را غیر فعال کنیم.

مشاهده لیست توابع خطرناک

می‌خواهیم با استفاده از فایل php.ini در ادامه بتوانیم توابع خطرناکPHP   در دایرکت ادمین را ببندیم. همانطور که قبلاً هم گفتیم به کمک nano /usr/local/php74/lib/php.ini این مسیر، می‌توانید فایل مورد نظر را دریافت کنید. یک نکته مهم آن است که وقتی می‌خواهید برای بستن فانکشن های خطرناک اقدام کنید، بایستی در مقابل disable_functions ، لیست توابع را برای فایل php.ini قرار دهید. بعد این کار در روی کیبورد، می‌توانید فرمان ctrl+x را بفشارید و تا همه اقدامات به خوبی ذخیره شود.

روش بستن توابع خطرناک در دایرکت ادمین

اگر مدتی از نصب دایرکت ادمین هاست شما می‌گذرد می‌توانید برای بستن توابع خطرناکPHP اقدام کنید. در ابتدای امر این مسیر را در کنترل پنل دایرکت ادمین در پیش بگیرید تا شما را به کانفیگ راهنمایی کند.

cd /usr/local/directadmin/custombuild

در دنباله کار، با اجرای این دستور می‌توانید فایل کانفیگ را به روز رسانی کنید.

build update

وقتی به روز رسانی هم به خوبی انجام شد. حال می‌توانید با آخرین دستوری  که در دنباله مطلب خدمت تان ارائه می‌شود بیشتر و بهتر از قبل محیط PHP را ایمن سازید.

راستی اگر شما به تازگی اقدام به نصب دایرکت ادمین کرده باشید، نیاز نیست این مراحل را طی کنید، چرا که به طور پیش فرض برای شما فعال است.  اگر این کار را انجام دهید، در این حالت با این پیغام مواجه خواهید شد که می‌گویدPHP has been secured قبلاً عملیات ایمن سازی انجام شده است.

در این مرحله صحبت های ما در باره بستن توابع خطرناک PHP در دایرکت ادمین به پایان رسید. چنانچه سوال و پرسشی وجود داشت مطرح کنید تا کارشناسان آفتاب هاست در اولین فرصت جوابگوی شما عزیران باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *