مخاطب عزیزی که به دنبال دانستن تفاوت میان کنترل پنل سی پنل ودایرکت ادمین وپلسک می‌باشید. به طور حتم شما سایتی دارید. برای این سایت هم با توجه به نیاز و هدف خود به دنبال کنترل پنل مناسب می‌باشید. در این مقاله که تیم آفتاب هاست گردآوری کرده در فرصتی که در اختیار داریم درباره تفاوت کنترل پنل Cpanel، Direct admin و Plesk نکاتی را برای شما همراهان قدیمی و یا حتی عزیزان جدیدالورود به سایت مطرح می‌کنیم.

در ادامه توضیحات مقاله به سوالات زیر هم جواب خواهیم داد.

  • کنترل پنل یعنی چه؟
  • مهمترین کنترل پنل های هاست کدامند؟تفاوت میان کنترل پنل سی پنل ودایرکت ادمین وپلسک

مفهوم کنترل پنل هاست چیست؟

مدیر سایت یا وبمسمتر یک یا چند سایت به وفور با عباراتی همچون کنترل پنل بسیار مواجه شدند. در کل شما کاربر گرامی تحت هر عنوانی صاحب سایتی هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد control panel میزبان سایت بدانید. می‌توانید تا پایان این بخش همراه ما باشید. به طور کلی کنترل پنلی که در انواع سی پنل، دایرکت ادمین، پلسک و … ارائه می‌شود. توسط شرکت هاستینگ بر روی سروری است که هاست اشتراکی، اختصاصی و مجازی  بر روی آن قرار دارد.

در کل شما بر حسب نیاز خود می‌توانید یکی از کنترل پنل ها یعنی سی پنل، دایرکت ادمین، پلسک و … را مورد  استفاده قرار دهید. در همه حالت شما با یکی از این کنترل پنل می‌توانید به خوبی بر هاست خود مدیریت داشته باشید. از طرف دیگر، می‌توانید دیتابیس، انواع اسکریپت ها، گزارش سرورها، به وجود آوردن ساب دامین، تحت کنترل درآمدن ایمیل ها و…. در محیط کاری کنترل پنل مورد نظر مدیریت کنید. پس در ابتدا نیاز خود را بشناسید و سپس بر حسب همان نیاز و هدف کنترل پنل مورد نظر را برای سایت خود انتخاب کنید.

به طور کلی با توجه به انواع کنترل پنل هایی که وجود دارد می‌توان به صورت پولی (در ازای پرداخت مبلغی)یا رایگان به خود اصل برنامه و لایسنس دسترسی داشت.

در بخش بعدی قرار است هر سه کنترل پنل Control panel را تک تک مورد بررسی قرار دهیم.

تفاوت میان کنترل پنل سی پنل ودایرکت ادمین وپلسک

کنترل پنل سی پنل

همانطور که شاید پیش از این هم گفته شد، کنترل پنل Cpanel بر روی سیستم عامل لینوکس کار می‌کند. مهمترین نکته آن است که کاربران استفاده از سیستم عامل لینوکس کم نیستند. به همین خاطر با توجه به نام آشنا بودن این نوع از سیستم عامل، کاربران زیادی با محیط کاری Cpanel تا به حال توانستند ارتباط خوبی برقرار کنند.

کنترل پنل پلسک

بایستی بدانید این نوع از کنترل پنل هاست تنها برنامه‌ای است که بر سیستم ویندوز می‌تواند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد. پس در صورتی که نیازمند آن هستید که سایت خود را بر روی سیستم عامل ویندوز به نمایش در بیاورید، توصیه می‌کنیم بر روی گزینه control panel پلسک بیشتر تمرکز کنید.

کنترل پنل دایرکت ادمین

با توجه به سه نسخه‌ای که از کنترل پنل دایرکت پنل برای مدیریت هاست وجود دارد. به عبارتی این سه وژن از کنترل پنل دایرکت ادمین به مانند سی پنل می‌توان بر روی سیستم عامل لینوکس کار کرد خوبی داشته باشد.

سخن پایانی آن که، تیم آفتاب هاست امیدوار است توانسته باشد سوالات و ابهامات شما را در مورد تفاوت میان کنترل پنل سی پنل ودایرکت ادمین وپلسک نکات قابل توجهی را برایتان بیان کرده باشد.

تفاوت کنترل پنل سی پنل  و دایرکت ادمین  و پلسک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *